Depilacja woskiem

zabieg40

Cena: od 40 zł do 100

Depilacja jest ostatnio niemal obowiązkowym elementem higieny osobistej, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.
Depilujemy przede wszystkim miejsca ogólnie widoczne (nogi, ręce), klatkę piersiową, pachy oraz okolice miejsc intymnych, plecy.
Wyróżniamy wiele sposobów depilacji – jednym z najstarszych i najpopularniejszych jest depilacja z użyciem wosku.
U osób wyjątkowo wrażliwych na mechaniczne usuwanie owłosienia stosujemy kremy depilujące.

 

Jak się przygotować do zabiegu:

Przede wszystkim należy sprawdzić czy włoski są odpowiedniej długości: przy depilacji woskiem jest to długość od 0,5 cm. do 1 cm. Należy pamiętać, iż włoski zbyt krótkie są niemożliwe do usunięcia, podczas gdy zbyt długie mogą spowodować, że zabieg będzie mniej komfortowy lub możliwy dopiero po skrócenia owłosiena nożyczkami. Na dzień przed zabiegiem dobrze jest zrobić peeling, który usunie martwy naskórek. Gładka skóra sprawi, że wosk będzie łatwiej przylegał do włosków. Nie zaleca się nakładania na skórę żadnych kremów ani balsamów w dniu, w którym zabieg ma być wykonany. Na dobę przed woskowaniem należy unikać opalania depilowanych części ciała. Ponieważ depilacja ciała jest bardzo intymnym zabiegiem, ważne jest, aby bezpośrednio przed samym zabiegiem zadbać o higienę osobistą.

 

Ważne

Po zabiegu:

  • 24 godzin po woskowaniu należy unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych lub solarium,
  • należy zrezygnować z korzystania z produktów do pielęgnacji ciała z dodatkami chemicznymi przez 24 godziny po zabiegu ,
  • 24 godzin po woskowaniu pach nie należy stosować dezodorantu,
  • 24 godziny po zabiegu nie korzystać z sauny.