Mezobotox
Wygładzenie zmarszczek i regeneracja skóry
Cena: od 360 zł
Okolice oczu, czoło , okolica uśmiechu / 360 zł – jeden obszar
Szyja, dłonie, dekolt / 520 zł – za jeden obszar
Znieczulenie i konsultacja w cenie zabiegu.
Mezobotox to połączenie dwóch znanych zabiegów, mezoterapii igłowej (rewitalizacja skóry) i usuwania zmarszczek mimicznych (toksyna botulinowa). Jest to skuteczna metoda odmładzania skóry stosowana do spłycenia zmarszczek mimicznych okolicy oczu, czoła, okolicy ust, ale także bardzo dobre efekty osiąga się wykonując zabieg obejmujący szyję, dekolt lub dłonie.
Mezobotox zmniejsza drobne zmarszczki bez paraliżu mięśni i poprawić ogólny wygląd skóry dzięki np. subtelnemu podniesieniu brwi i wygładzeniu zmarszczek na czole, czy też zmiękczaniu tzw. kurzych łapek wokół oczu. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć młodszą, bardziej gładką skórę, ale bez efektu np. nieruchomego czoła i bez rzucających się w oczy oznak poddawania się zabiegom usuwania zmarszczek. Skóra wygląda na wypoczętą jak po dobrych wakacjach.
Zabieg polega na bardzo płytkich mikroiniekcjach, z połączenia minimalnych dawek toksyny botulinowej z kwasem hialuronowym lub koktajlem przeznaczonym do mezoterapii zawierającym hialuron, witaminy, mikroelementy, aminokwasy. Zastosowanie tych składników daje poprawę nawilżenia, odżywienia i rewitalizacji skóry.
Efekt wygładzenia i poprawy napięcia (po jednym zabiegu) pojawia się po po kilku dniach i utrzymuje do pół roku. Określenie dokładnego czasu utrzymywania się efektów jest niemożliwe, wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu oraz trybu życia.
Kiedy skóra traci swoją sprężystość, a zmarszczki zaczynają wracać do swojego naturalnego stanu zabieg można powtórzyć. Co ważne i trzeba to zaznaczyć, że pomimo ustania działania, po kilku miesiącach, skóra zawsze będzie wyglądała lepiej niż przed zabiegiem, pomimo upływu czasu. Jest to zasługa mezoterapii igłowej i zastosowanego koktajlu regenerującego. To tak jakbyśmy na trochę zatrzymali czas.
Wskazania do zabiegu:
- drobne zmarszczki, skóra wiotka, mało elastyczna,
- okolice nie zalecane do zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej np. dolna powieka,
- skóra dojrzała pokryta gęstą siateczką drobnych zmarszczek,
- skóra odwodniona, z drobnymi zmarszczkami.
Efekty zabiegu:
- odmłodzenie skóry,
- wygładzenie zmarszczek,
- nawilżenie,
- efekt wypoczętej twarzy.
Postępowanie po zabiegu:
Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Należy tylko unikać ciężkiego wysiłku fizycznego i nie kłaść się przez minimum 4 godziny po zabiegu Nie należy niczego mocno wcierać w skórę, ani nie masować jej przez co najmniej 24 godziny.
Zalety:
- Zabieg znajduje zastosowanie zarówno przy pierwszych objawach starzenia się skóry, jak również w sytuacjach, w których procesy starzenia nastąpiły już w stopniu zaawansowanym.
- Mezobotox wykonuje się o każdej porze roku i przy każdym rodzaju skóry.
- Zabiegi można powtarzać co 3 – 6 miesięcy.
- To jedena z bardzo lubianych procedur zabiegowych, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i nie wymagający żadnych przygotowań, ani rekonwalescencji.
- Mezobotox wykonuje się także w celu poprawy i wzmocnienia efektu innych zabiegów, takich jak wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.
Zalecenia przed zabiegiem:
- na tydzień przed terminem nie zażywać aspiryny, leków które ją zawierają oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi.
Po zabiegu:
Skóra w miejscu poddanym terapii może być lekko zaczerwieniona, delikatnie opuchnięta i tkliwa. Widoczne są również punkty wkłucia igły w skórę. Czasami dotykając tego obszaru, odczuwa się lekki dyskomfort., ale to bardzo krótki czas po zabiegu. Bezpośrednio w trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się siniaczki w miejscu wkłucia igły. Wszystkie te niedogodności stopniowo ustępują w ciągu kilku dni i nie maja żadnego negatywnego wpływu na zdrowie ani na efekty zabiegu. To tylko chwilowe niedogodności i nie zawsze występują.
Przeciwwskazania:
- miejscowe infekcje skóry,
- ciąża, okres laktacji, menstruacja,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
- nadwrażliwość na składniki preparatów,
- epilepsja,
- cukrzyca,
- choroby zakaźne,
- choroby serca, rozrusznik serca,
- wiek poniżej 24 lat,
- stosowanie następujących leków: żadnych antybiotyków, sterydów, kortykoidów, żadnych terapii farmakologicznych.