Zadzwoń, aby umówić wizytę!
+48 501 961 458

Elektrokoagulacja

Trwałe usuwanie zmian skórnych, np. włókniaków, brodawek, naczyniaków

Cena: od 30

Usunięcie 1 drobnej zmiany (typu włókniak) / 30 zł

Dużego włókniaka, brodawki płaskiej lub łojotokowej ze znieczuleniem od / 80 – 200 zł

Usunięcie licznych drobnych włókniaków / brodawek / naczyniaków ( 10 zmian) / 200 zł

+ 150 zł (każde kolejne 10)

 

Elektrokoagulacja jest zabiegiem polegającym na niszczeniu zmian skórnych przy użyciu prądu zmiennego o dużej częstotliwości. Istotą zabiegu jest ciepło powodujące termiczne uszkodzenie (ścięcie, koagulację) białek zlokalizowanych w tkance dzięki czemu zmiany usuwane są w sposób trwały.

Wystarczy kilka minut, by oczyścić dekolt czy szyję z dziesiątek włókniaków, rozsiewających się po skórze i wyglądających niezbyt estetycznie. Nie wszystkie chowają się pod ubraniem, a skóra pokryta takimi zmianami nie jest przyjemna w dotyku. Można tym skutecznym sposobem pozbyć szpecących brodawek, tych płaskich i łojotokowych, a także wirusowych, czyli kurzajek.

 

Gładka, oczyszczona i miła w dotyku skóra.

Elektrokoagulacja to wszechstronny zabieg, który pozwala bezinwazyjnie, a do tego całkowicie bezpiecznie, pozbyć się nieestetycznych zmian skórnych.

Zabieg polega na przyłożeniu elektrody do zmiany i zniszczeniu jej za pomocą łuku elektrycznego, Czas trwania zabiegu to zaledwie kilka, kilkanaście minut.

Elektrokoagulacja to metoda prosta, skuteczna i niedroga.

 

Jakiej reakcji skóry można się spodziewać?

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielki rumień (zaczerwienienie) i delikatny obrzęk, które ustępują w ciągu kilku godzin.
W miejscu koagulowanej zmiany pojawia mały strupek. Nie wolno go zdrapywać, ani zbyt długo poddawać działaniu wody. Jest wystarczająca ochroną miejsca zabiegu i odpada sam po kilku czy kilkunastu dniach. Niezmiernie rzadko zakłada się mały opatrunek, raczej dla poczucia bezpieczeństwa pacjenta.
Zmiany zabarwienia skóry (przebarwienia i odbarwienia) występują bardzo rzadko, należy zwrócić uwagę na to, aby strupków  nie zetrzeć ręcznikiem i nie zdrapać.
Całkowity okres gojenia wynosi od 5 do 21 dni, w zależności od wrażliwości, zdolności skóry do regeneracji,  rodzaju i wielkości usuniętej zmiany.

 

Wskazaniami do elektrokoagulacji są m.in.:
 • brodawki wirusowe dłoni i stóp (tzw. kurzajki),
 • brodawki płaskie zwane brodawkami młodocianych,
 • brodawki łojotokowe potocznie zwane brodawkami starczymi,
 • włókniaki,
 • kępki żółte,
 • prosaki,
 • kaszaki,
 • mięczaki zakaźne,
 • przerośnięte gruczoły łojowe i potowe,
 • rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy i ciele,
 • naczyniaki gwiaździste.

 

Elektrokoagulacja nie jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym, choć oczywiście odczucia towarzyszące zależą od indywidualnej pobudliwości bólowej, wielkości zmiany i jej lokalizacji. Małe, drobne i liczne zmiany (np. włókniaki) najczęściej nie wymagają znieczulenia, usuwa się je szybko, bez odczucia większego dyskomfortu.

 

Przeciwwskazania:

Ciąża, rozrusznik serca, pompa insulinowa i inne metalowe części w organizmie, nowotwory, epilepsja, choroby zakaźne, zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, menstruacja, tendencje do tworzenia się blizn przerostowych, choroby serca,  zaburzenia krążenia i zaburzenia krzepnięcia, gorączka i choroby zakaźne.

CAM00012 CAM00016

Ważne

Zabieg jest bezkrwawy, nie pozostawia blizn i może być wykonywany bezpiecznie o każdej porze roku.
Nie wymaga żadnej rekonwalescencji, zaraz po można wrócić do pełnej aktywności.