Zadzwoń, aby umówić wizytę!
+48 501 961 458

Mezoterapia skóry głowy

Przeciwdziała starzeniu się skóry oraz łysieniu

Cena: od 300

amp. 2 ml / 300 zł
amp. 5 ml / 460 zł

 

Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa to zabieg terapeutyczny mający na celu poprawę kondycji skóry i jej regenerację. Metoda przeciwdziała starzeniu się skóry, łysieniu i zmianom skórnym.

W każdym z tych przypadków schemat zabiegu wygląda podobnie. Zmienia się jedynie skład wprowadzanej mieszanki oraz metoda jej aplikacji. Mezoterapia igłowa polega bowiem na wprowadzeniu substancji czynnych w głębokie warstwy skóry poprzez bezpośrednie wstrzyknięcie aktywnych preparatów.

W  przypadku skóry głowy mezoterapia igłowa jest stosowana w profilaktyce łysienia, przywrócenia prawidłowego mikrokrążenia  oraz stymulacji wzrostu włosów.

Zabieg znajduje szczególne zastosowanie u osób dotkniętych łysieniem androgenowym i plackowatym, a nadmierne wypadanie włosów nastąpiło na skutek słabego krążenia, zmian hormonalnych, w okresie ciąży i laktacji, w wypadku  zbyt ubogiej diety, jako następstwo niezdrowego i ekstremalnego odchudzania, a także sezonowego wypadania włosów, jako następstwo silnego stresu, a także we wszystkich przypadkach przewlekłego wypadania włosów.

W celu wzmocnienia kondycji włosów, odżywienia, szybszego wzrostu oraz odrostu utraconych  aplikuje się odpowiednio przygotowane preparaty mineralne, witaminy, aminokwasy(argininy, cysteiny, ornityny), leki przeciwzapalne. m.in. dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionkę organiczną, witaminy, sole mineralne. Niezmiernie ważna jest poprawa mikrokrążenia skóry głowy. Wstrzykiwanie w  skórę specjalnych koktajli zawierających witaminy, aminokwasy i mikroelementy pozwala odnawiać i regenerować słabe, szare i cienkie włosy. W skład mieszanek wchodzą również kwasy nukleinowe, koenzymy. Ostatnio zastosowano w nich także tak zwane peptydy biomimetyczne czyli substancje identyczne z czynnikami wzrostu, odpowiadającymi za proces regeneracji w skórze.

Za sprawą mezoterapii igłowej marzenia o mocniejszych i bardziej gęstych włosach stoją na wyciągnięcie ręki. Wprowadzanie substancji aktywnych w skórę pozwala na ich odbudowę mieszków włosowych, wzmocnienie i rewitalizację co owocuje zdrowszymi, mocnymi włosami.
Rozpoczynając terapię zabiegi najczęściej powtarzamy co 2-3 tygodnie, następnie przerwy między poszczególnymi zabiegami wydłużamy do 4 tygodni. Aby rezultaty mezoterapii z użyciem koktajli były trwałe i widoczne, należy wykonać serię 4-6 zabiegów.
Najczęściej jednak mezoterapię przeprowadza się w dwóch fazach. Pierwsza jest zintensyfikowana i ma na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania skóry głowy oraz regenerację włosa. Następna faza służy podtrzymaniu efektu. Wówczas wykonuje się zazwyczaj jeden zabieg na miesiąc przez ok. pół roku.

Rezultaty zależą od ilości cebulek włosowych, ogólnego stanu zdrowia, stresów i trybu życia.

 

0087

 

 

Przeciwwskazania do mezoterapii:
  • okres przyjmowania antybiotyków,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
  • alergia,
  • cukrzyca,
  • choroby infekcyjne,
  • skóra źle tolerująca iniekcje ( ryzyko powstawania zwłóknień),
  • choroba nowotworowa,
  • przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych lub niesterydowych leków  przeciwzapalnych.

 

Ważne
  • Mezoterapia może wywołać miejscowe zaczerwienienie miejsc ostrzykiwanych. Jest to jednak stan przejściowy i wygląd skóry szybko powraca do normy.
  • To zabieg całkowicie bezpieczny. Właściwie każdy, kto ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów może z niego skorzystać.
  • Może stanowić również  uzupełnienie leczenia farmakologicznego zaordynowanego przez dermatologa.