Zadzwoń, aby umówić wizytę!
+48 501 961 458

Pedicure leczniczy

Pękające pięty, nagniotki inne defekty skóry stóp

Cena: od 120

Obcięcie i opracowanie paznokci  zgrubiałych, zmienionych chorobowo / 120 zł

Usuwanie kurzajek od / 50 zł

Terapia pękających krawędzi  stóp / 120 zł

Całościowy pedicure specjalistyczny / 230 zł ( nie obejmuje usuwania kurzajek)

 

Cena obejmuje konsultację i ustalenie planu działania, a także preparaty do pozabiegowej pielęgnacji domowej.

 

Pedicure leczniczy w odróżnieniu od standardowego pedicure, który kojarzy się głównie z zabiegami upiększającymi stopy i paznokcie, jest profesjonalną i kompletną usługą, która poprawia kondycję stóp i wielu osobom może zdecydowanie podnieść komfort życia.

Pedicure wykonywany w naszym gabinecie jest profesjonalnym zabiegiem pielęgnacyjnym działającym leczniczo oraz profilaktycznie.

Zaletą pedicure leczniczego, jest to, że mogą z niego korzystać osoby chorujące na cukrzycę.

Nieprawidłowe obuwie, deformacje stóp, ich przeciążenia, obciążenia genetyczne oraz zmiany skórne, powodują dyskomfort i nierzadko przerastają możliwości domowej pielęgnacji.

 

Dolegliwościami, z którymi spotykamy się najczęściej są:
  • wrastające paznokcie i deformacje płytki paznokcia,
  • modzele i odciski,
  • pękające pięty,
  • brodawki wirusowe (kurzajki),
  • nadmiernie narastający, zrogowaciały naskórek,
  • problemy stopy cukrzycowej.

 

Pedicure leczniczy obejmuje:

Pękające pięty to nieestetyczny i bolesny problem przesuszonych stóp. Pięty pękają, gdy zaniedba się ich pielęgnację, nosi nieodpowiednie obuwie, ma się nadwagę lub chorobę ogólnoustrojową (np. cukrzyca, niedoczynność tarczycy). Leczenie pękających pięt, podobnie jak innych zmian, np. grzybiczych, wymaga czasu, a jego sukces zależy w dużej mierze od współpracy pacjenta z podologiem.

Pedicure przy pękających piętach, nagniotkach i innych zmianach skórnych polega na zmiękczeniu zrogowaciałego naskórka odpowiednim preparatem, wygładzeniu krawędzi i spłyceniu pęknięć oraz zastosowaniu środków regenerujących istniejące zmiany i zapobiegających powstawaniu nowych.

Wyleczenie pękających pięt, modzeli i innych skórnych przypadłości wymaga wykonania zwykle minimum 3-4 zabiegów  w dwutygodniowych odstępach.

Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów należy stosować preparaty do pielęgnacji domowej  zgodnie z zaleceniami osoby prowadzącej terapię.

 

zabieg111

 

Ważne

Na zabieg pacjent powinien przyjść w stabilnych, wygodnych i nie uciskających butach oraz zabrać ze sobą czyste bawełniane skarpetki na zmianę.

Wszystkie zabiegi wykonywane przez specjalistę podologa w naszym gabinecie są dobierane indywidualnie i cena ustalana jest z klientem przed rozpoczęciem zabiegu.

W skład pedicure specjalistycznego nie wchodzi zdobienie płytki paznokciowej.