Zadzwoń, aby umówić wizytę!
+48 501 961 458

Termokoagulacja – zamykanie poszerzonych naczyń krwionośnych i naczyniaków

Cena: od 30

Usunięcie 1 naczynka / 30 zł

Usunięcie 1 naczyniaka / 80 – 160 zł

Usunięcie większych naczyniaków – cena ustalana indywidualnie po konsultacji

Zamykanie licznych naczynek  / nos lub broda – 1 obszar  / 160 zł

Zamykanie licznych naczynek  / czoło / 200 zł

Zamykanie drobnych  naczynek  /  policzki do 40 zmian / 300 zł

Zamykanie licznych zmian naczyniowych  /  policzki do 100 zmian / 600 zł

Zamykanie drobnych  naczynek  / twarz lub dekolt / 500 zł

Zamykanie licznych zmian naczyniowych / dekolt  do 100 zmian / 600 zł

 

Termokoagulacja, ektrokoagulacja, tzw. diatermia jest wykonywana delikatnym koagulatorem , który wykorzystuje działanie prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości wywołującego na końcach elektrody wysoką temperaturę (ponad 200°C). Powoduje to trwałe zniszczenie ścian naczyń krwionośnych, które są neutralizowane przez układ krwionośny i limfatyczny.  Specjalną elektrodą dotyka się każdego naczynka powodując jego zamknięcie. To jedna z najskuteczniejszych metod do usuwania drobnych zmian naczyniowych. Elektrokoagulacja to metoda bezinwazyjna, bez wkłuwania się w rozszerzone naczynia.

Zmiany skórne które mogą zostać usunięte metodą koagulacji to naczynka krwionośne, małe teleangiektazje (tzw. pajączki), naczyniak gwiaździsty czy naczyniak wiśniowy. Metoda jest niezastapiona w przypadku licznych naczyniaków rubinowych rozsianych na ciele oraz przy przeciwwskazaniach do lasera.

Czas trwania uzależniony jest od powierzchni wielkości i ilości zmian, które mają zostać usunięte. To nie jest długi zabieg

Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, przy większych zmianach zdarza się, że zabieg trzeba powtórzyć. Zmiana złuszcza się lub odpada kilka dni po zbiegu, powstaje strupek, którego nie wolno zrywać. Rana powinna sama się zagoić.

 

Przeciwwskazania:

Ciąża, rozrusznik serca, pompa insulinowa i inne metalowe części w organizmie, nowotwory, epilepsja, choroby zakaźne, zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, menstruacja, tendencje do tworzenia się blizn przerostowych, choroby serca, zaburzenia krążenia i zaburzenia krzepnięcia, gorączka i choroby zakaźne

 

66

uy

Ważne
  • Zabieg jest bezkrwawy, nie pozostawia blizn i może być wykonywany bezpiecznie o każdej porze roku.
  • W trakcie zabiegu jest możliwy odczuwalny dyskomfort, np. pieczenie, kłucie, szczypanie, w związku z tym możliwe jest znieczulenie powierzchowne skóry.
  • Po zabiegu możliwe jest zaczerwienienie skóry, które znika po kilku godzinach.
  • Na powierzchni skóry, w miejscu dotknięć elektrody, może powstać płaski strupek, który w ciągu kilku dni po zabiegu złuszcza się lub odpada, nie wolno go pocierać, zdrapywać ani odrywać.
  • Ważne jest natłuszczanie miejsca poddanego zabiegowi 2- 3 razy dziennie.
  • Nie należy opalać skóry minimum 4 tygodnie po zabiegu.
  • Kontrola po ok. 5 tygodniach po zabiegu i ewentualne zabiegi uzupełniające.
  • Należy wykluczyć korzystanie z sauny do 14 dni po zamykaniu niewielkich zmian, a do 21 dni po zamykaniu dużej ilości naczynek.
  • Nie należy stosować preparatów złuszczających do miesiąca po zabiegu.
  • Nie wymaga żadnej rekonwalescencji, zaraz po można wrócić do pełnej aktywności
  • Zwiększona wrażliwość skóry po zabiegu.