Zadzwoń, aby umówić wizytę!
+48 501 961 458

Usuwanie tatuaży

Laserowe usuwanie

Cena: od 300

Laser neodymowo-yagowy Q-switch Nd:Yag stosowany w naszym gabinecie jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń do usuwania tatuaży, od prostych (kolor czarny) do starych, amatorskich, źle wykonanych. Radzi sobie wspaniale także z usuwaniem makijażu permanentnego. Cechuje się bardzo krótkim czasem trwania impulsu liczonym w ns (nanosekunda 10-9 s) i o bardzo wielkiej energii – rzędu kilku MW. Laser emituje falę o długości 532/1064 nm. Istotą jego oddziaływania jest pochłonięcie jego światła przez określone substancje i w ten sposób następuje uwolnienie zawartej w tym świetle energii. Po absorpcji dochodzi do rozerwania barwnika na bardzo drobne fragmenty, które są wchłaniane (usuwane przez układ immunologiczny skóry). Zabieg jest dzięki temu bardzo precyzyjny i nie wywołuje trwałych obrażeń skóry.

Laserowe usuwanie jest bardzo skuteczne przy większości typów tatuażu. Generalnie tatuaż może zostać całkowicie usunięty podczas zabiegów laserowych chyba, że znajduje się w warstwie podstawnej skóry lub w bliźnie. Usunięcie tatuażu podczas jednym zabiegu jest przeważnie niemożliwe.

Liczba koniecznych zabiegów zależy od koloru lub ilości występujących kolorów tatuażu, gęstości i typu barwnika, głębokości tatuażu, koloru skóry, indywidualnej reakcji na laser (rola układu immunologicznego).

 

Tatuaże amatorskie wymagają do usunięcia 3-6 zabiegów.
Profesjonalne natomiast cechuje zwykle duża gęstość i silne pigmenty, te wymagają ok. 5-10 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinna być 4-8 tygodniowa przerwa, w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi. Podczas tej przerwy rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem tatuażu. Czas trwania zabiegu zależy od rozmiarów tatuaży i może wnosić od 5 do 30 minut.

 

Zabieg poprzedzony jest konsultacją i próbą laserową kwalifikującą do zabiegu.

 

Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie,  a czasami pojawiają się strupki, to delikatne powierzchowne, szybko gojące się uszkodzenia naskórka, może pojawić się obrzęk, szczególnie na wrażliwych częściach twarzy. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Jeżeli powstały strupki, to bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione prze okres około 2 tygodni. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 3-4 tygodniach. Po usunięciu tatuażu miejsce to należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium.

Z każdym zabiegiem tatuaż blednie, ale czasami niewielka ilość barwnika pozostaje w skórze i zarys tatuażu może być widoczny.

 

Poniżej efekt po pierwszym zabiegu.

1

2

Poniżej zamieszczamy zdjęcie tzw. „już nic się nie da zrobić” Stary tatuaż po wielu wcześniejszych próbach usunięcia, pacjent z niedowierzaniem podszedł do propozycji spróbowania raz jeszcze, tym razem w naszym gabinecie. I bardzo dziękujemy za zaufanie J Poniżej zdjęcia przed i po kilku minutach od zabiegu.

tatuaz1
tatuaz2
Przeciwwskazania:

Rozrusznik serca, ciąża, karmienie piersią, epilepsja, cukrzyca, skłonność do powstawania blizn, choroby tkanki łącznej w wywiadzie, terapia doustną izotretinoiną i okres do 3 miesięcy od zakończenia terapii, ciemne fototypy skóry, używanie / przyjmowanie preparatów światłouczulajacych np. z retinolem, wit. C, kwasami AHA, BHA, z dziurawcem, nagietkiem, tetracykliny (należy odstawić na miesiąc przed serią), retinoidy (należy odstawić na co najmniej 3 miesiące przed serią), zmiany nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia (względne), zaburzenia czucia (względne), zaburzenia krążenia (względne), wrażliwość na światło, świeża opalenizna / korzystanie z solarium (należy zaprzestać użytkowania na miesiąc przed serią), wcześniejsze głębokie zabiegi złuszczające (w przeciągu ostatniego miesiąca), implanty, wypełniacze oraz nici w okolicy obszaru zabiegowego; nici medyczne wchłanialne do 6 miesięcy po zabiegu, nici medyczne niewchłanialne – przeciwwskazanie bezwzględne, infekcje bakteryjne / grzybicze / wirusowe.

 

Ważne

Przed zabiegiem należy zapoznać się z przeciw wskazaniami i ogolić skórę w miejscu zabiegu.