Zadzwoń, aby umówić wizytę!
+48 501 961 458

Wypełnienie bruzdy nosowo–wargowej

Cena: od 900

Kwas hialuronowy 1 ml  / 900 zł  //  2 ml  / 1600 zł

Podniesienie policzków i wygładzenie bruzdy nosowo – wargowej nici PDO  /  od 1200 zł

Zastosowanie 2 metod kwas hialuronowy i nici PDO  / od  2000 zł

 

Proces starzenia, powstawania zmarszczek i bruzd, obejmuje przede wszystkim zanik tkanki podskórnej, słabszą pracę układu naczyniowego i wiotczenie skóry. Zmniejsza się ilość podściółki tłuszczowej, a przez to zapadają się różne części twarzy, w tym okolica nad górną wargą i policzki. Głębiej pod skórą zachodzą także dalsze procesy starzenia, wiotczenie mięśni mimicznych i powięzi co pogłebia efekt opadania skóry twarzy, głównie w części środkowej. Procesy te prowadzą do linijnego zagłębienia od skrzydełek nosa do kącików ust, wytwarzając bruzdę i fałd nosowo-wargowy. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie wypełniaczy, sieciowanego kwasu hialurowanego.

Wskazania:
  • pogłębiająca się bruzda nosowo- wargowa,
  • cienka, wiotczejąca skóra,
  • opadające policzki tworzące fałd skóry,
  • smutny , zmęczony wygląd dodający lat.

 

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego o odpowiednio dobranej gęstości, w miejsce, gdzie tworzy się linijne zagłębienie, bruzda nosowo – wargowa.

Zabieg zazwyczaj pierwszy raz wykonujemy w wieku 35+, jednak zdarza się wcześniej np.  ze względu na  przebytą intensywną dietę odchudzającą, skóra twarzy wiotczeje i powstają pionowe linie, bruzdy, które nadają twarzy smutny wyraz. W pewnym wieku zauważamy, że bruzdy nosowo – wargowe pogłębiają się, policzki opadają i zaczynają decydować o starzejącym się wyrazie twarzy. To najlepszy moment na decyzję o ich skorygowaniu. Podanie kwasu hialuronowego daje wspaniałe, natychmiastowe efekty wyraźnego odmłodzenia twarzy.

 

Efekty zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu bruzda nosowo-wargowa, spłyca się. Wygładzenie twarzy w tym rejonie od razu optycznie ją odmładza i nadaje wypoczęty wygląd. Zwykle kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Uzyskujemy nie tylko wygładzenie, spłycenie bruzd, ale też zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym zabiegowi.

Kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze przez około 8– 12 miesięcy. Widoczna poprawa jest natychmiastowa, jednak rezultat właściwy zabiegu po około 3 tygodniach. Każdy kolejny zabieg poprawia kondycję skóry, co wydłuża utrzymanie się efektów. Osoby okoo 40 rokiem życia zwykle są usatysfakcjonowane po pierwszym zabiegu, podczas którego podaje się od 1 do 2 ml kwasu hialuronowego. W starszym wieku, gdy bruzdy nosowo-wargowe są dużo głębsze, zazwyczaj najlepszy efekt  uzyskiwany jest po drugim zabiegu wykonywanym po około 4 tygodniach po pierwszego lub połączeniu kwasu hialuronowego z zastosowaniem np. nici PDO.

Zabieg można powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się zadowalającego efektu co 8 – 12 miesięcy. Najczęściej kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, ponieważ na dużo dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji, wzmocnienia skóry, uzyskiwany dzięki zwiększeniu, zagęszczeniu ilości kolagenu w skórze. Traktujemy więc kolejne zabiegi jako tzw. zabiegi podtrzymujące.

 

Zalecenia przed zabiegiem:
  • na tydzień przed terminem nie zażywać aspiryny, leków które ją zawierają oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi.

 

Przeciwwskazania:
  • okres przyjmowania antybiotyków,
  • dysmorfofobia (uzależnienie od zabiegów kosmetologii estetycznej i chirurgii plastycznej),
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy,
  • nieustabilizowana cukrzyca
  • choroby infekcyjne,
  • skóra źle tolerująca iniekcje ( ryzyko powstawania zwłóknień),
  • czynna choroba nowotworowa,
  • przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze,
  • przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych lub niesterydowych leków  przeciwzapalnych.

 

Po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii może być lekko zaróżowiona i tkliwa. Widoczne są również punkty wkłucia igły w skórę. Czasami dotykając tego obszaru, odczuwamy stwardnienie skóry, z powodu obecności podanego preparatu. Bezpośrednio w trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się siniaczki w miejscu wkłucia igły. Wszystkie niedogodności  stopniowo ustępują w ciągu kilku dni i nie mają negatywnego wpływu na zdrowie ani efekty zabiegu.

Po wypełnieniu kwasem hialuronowym warto kontynuować terapię regenerującą skórę, czyli peelingi chemiczne, a także mezoterapię mikroiglową i mezoterapię igłową nieusieciowanym kwasem hialuronowym. To wszystko przedłuża skórze młodość zapewniając zadbany, świeży wygląd.

Jeśli bruzda nosowo- wargowa jest już bardzo wyraźna, policzki opadają , a skóra bardzo poddała się procesom grawitacji  jest wiele metod żeby temu zaradzić. Można np. wypełnienie kwasem hialuronowym połączyć z zastosowaniem nici PDO.

Widoczna różnica nawet przy bardzo głębokich bruzdach po podaniu tylko 1 ml wypełniacza.

 

002