Zabieg modelujący dekolt Push Up

zabieg9

Cena: od 1200

Kwas hialuronowy / od 1200 zł

Kwas hialuronowy + nici PDO / od 2600 zł

 

Proces starzenia skóry szyi, dekoltu i biustu obejmuje wszystkie warstwy skóry, tkankę podskórną oraz mięśnie znajdujące się pod skórą. Staje się ona coraz cieńsza, łatwo się przesusza, skóra właściwa wiotczeje, ubywa mocnych włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego. W wyniku procesu starzenia skóra traci jędrność i elastyczność, zaczyna opadać w dół, poddając się sile grawitacji. Postępujący z wiekiem zanik tkanki podskórnej oraz wiotczenie mięśni znajdujących się tuż pod skórą sprawie, że dostrzegamy stopniowo pojawiające się pionowe zmarszczki na dekolcie, biust opada pod wpływem grawitacji, a wiotczejąca skóra dekoltu nie jest w stanie utrzymać biustu w pierwotnym położeniu.

Zabieg polecamy każdej kobiecie, która zauważa zmianę w wyglądzie dekoltu i biustu, a zwłaszcza pojawienie się zwiotczenia i zmarszczek na ich powierzchni. Zazwyczaj dzieje się tak po 50 roku życia, zwłaszcza u osób szczupłych. Ale również u młodszych kobiet po porodzie, po utracie znacznej masy ciała, częstych wahaniach wagi, a także u kobiet, które często opalały się na słońcu lub w solarium.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry dekoltu i biustu preparatu kwasu hialuronowego w miejscach, gdzie chcemy ujędrnić, wzmocnić i wygładzić skórę. Podaje się go w najbardziej newralgicznych punktach lub równomiernie na całej powierzchni dekoltu, z uwzględnieniem okolicy między piersiami i okolic podobojczykowych. Podaje się go również w skórę piersi, przede wszystkim w ich górną część.

 

Kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze przez około 10 miesięcy. Widoczna poprawa jest natychmiastowa, jednak rezultat właściwy zabiegu po około 3 tygodniach. Każdy kolejny zabieg poprawia kondycję skóry, co wydłuża utrzymanie się efektów. Stosujemy także w celu wzmocnienia efektów lub przy dużym zwiotczeniu skóry nici wchłaniane PDO. Liftingują i stymulują skórę do odnowy, często wskazane jest ich zastosowanie w połączeniu z kwasem hialuronowym, ponieważ skutecznie podtrzymują skórą, ujędrniają i podnoszą znacząco efekty wygładzenia.

Kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, i w kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy, askóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Efektem zabiegu jest więc wygładzenie zmarszczek, zagęszczenie i ujędrnienie skóry.

 

Zalecenia przed zabiegiem:

Na tydzień przed terminem nie zażywać aspiryny, leków które ją zawierają oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi.

Przed zabiegiem iniekcyjnym okolicy oczu znieczulamy skórę, smarując ją na około 30 minut preparatem znieczulającym zawierającym lidokainę, co sprawia, że iniekcje nie są bolesne.

Po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii może być lekko zaczerwieniona, opuchnięta i tkliwa. Widoczne są również punkty wkłucia igły w skórę. Czasami dotykając tego obszaru, odczuwamy stwardnienie skóry, z powodu obecności podanego preparatu. Bezpośrednio w trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się siniaczki w miejscu wkłucia igły. Wszystkie te niedogodności  stopniowo ustępują w ciągu kilku dni i nie maja żadnego negatywnego wpływu na zdrowie ani an efekty zabiegu. To tylko chwilowe niedogodności i nie zawsze występują.

Po wypełnieniu kwasem hialuronowym czy zastosowaniu nici PDO warto kontynuować dbanie o skórę, czyli peelingi chemiczne, mezoterapię mikroiglową i mezoterapię igłową nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Przedłużamy wtedy utrzymywanie się efektów wypełnienia i przedłużamy skórze młodość stymulując ją do regeneracji.

 

Przeciwwskazania:
 • okres przyjmowania antybiotyków,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
 • alergia,
 • cukrzyca,
 • choroby infekcyjne,
 • skóra źle tolerująca iniekcje ( ryzyko powstawania zwłóknień),
 • choroba nowotworowa,
 • przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych lub niesterydowych leków  przeciwzapalnych,
 • poniżej 18 roku życia,
 • przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze.