Esther Studio jest uczestnikiem Programu Derma Friendly – edukacji dermatologicznej, który skonstruowany został tak, by przynosić obopólne korzyści – zarówno dla pracowników salonów pielęgnacji zdrowia i urody, którzy mają szansę podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, jak i dla pacjentów / klientów, którzy zyskują lepszy dostęp do profesjonalnych zabiegów. Nasz gabinet otrzymał Certyfikat Derma Friendly oraz specjalne oznaczenie z logo programu wyróżniające placówkę i świadczące o przeszkoleniu pracowników w obszarze dermatologii.
Imienny certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę otrzymała właścicielka gabinetu.
Program ma na celu budowanie społeczeństwa przyjaznego osobom cierpiącym na łuszczycę i inne przewlekłe schorzenia dermatologiczne, walkę ze stereotypami dotyczącymi chorób skóry oraz poprawianie dostępu do usług pielęgnacji urody dla pacjentów chorych dermatologicznie.
Badanie „Polacy o chorobach autoimmunologicznych”, przeprowadzone w maju 2013 roku przez Instytut Homo Homini, ujawniło, że mimo iż 91% społeczeństwa deklaruje wiedzę na temat łuszczycy, to ponad 1/4 respondentów twierdzi, że można się nią zarazić. Podobne mity narastają wokół innych problemów dermatologicznych. Taka sytuacja pogłębia w chorych poczucie ich wyobcowania i osamotnienia, którego doświadczają w wielu innych sferach swojego życia . Derma Friendly ma to zmienić.
Chodzi o poprawę jakości życia, codzienności osób z taki przypadłościami jak Atopowe zapalenie skóry (AZS), łuszczyca, kontaktowe zapalenie skóry, grzybice, łupież, różne rodzaje trądziku.
Jako uczestnicy szkoleń i warsztatów ugruntowaliśmy szeroką wiedzę na temat najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych (alergie kontaktowe, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik czy grzybice skóry), ale także jak innym przekazywać naszą wiedzę, w jaki sposób rozmawiać z klientami, którzy mają widoczne objawy chorobowe na skórze. Proponowana tematyka warsztatów obejmuje między innymi następujące obszary: prawdy i mity na temat choroby, właściwa pielęgnacja skóry zmienionej dermatologicznie i co niezmiernie istotne, aspekt psychologiczny chorób skóry.
Projekt realizowany jest w partnerskiej współpracy m.in. Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.
– ZAPRASZAMY –