Zadzwoń, aby umówić wizytę!
+48 501 961 458

Mandel Peel

Peeling migdałowy

Cena: od 200

Twarz lub dekolt  / 200 zł  

Twarz i dekolt /  300 zł

Plecy lub inne partie ciała po konsultacji od / 360 zł

 

Czym jest kwas migdałowy?

Dzięki specyficznej strukturze cząsteczki zapewnia łagodną i bezpieczną eksfoliację, która aktywuje podziały w żywych warstwach naskórka. Porządkuje jego architekturę, zwiększając spoistość głębszych warstw naskórka. Kwas migdałowy należy do grupy kwasów owocowych – alfa-hydroksykwas , pozyskiwany jest w procesie hydrolizy ekstraktu z gorzkich migdałów.

Posiada wyjątkowe własności antybakteryjne, zapewniając optymalną pielęgnację skóry tłustej i trądzikowej. Rozjaśnia przebarwienia, dając jednolity koloryt skóry. Pobudza wzrost syntezy kolagenu i elastyny w skórze poprawiając jej elastyczność.

Zabiegi złuszczania kwasem migdałowym mają bardzo szerokie zastosowanie, mogą być wykonywane praktycznie u każdego – zwłaszcza w przypadku cer problematycznych.

Peeling kwasem migdałowym + PHA nie niesie ryzyka podrażnień, silnego łuszczenia, zaczerwienienia skóry czy przebarwień pozabiegowych, zatem można go wykonać o każdej porze roku, nawet latem.

Wszystkie peelingi z kwasem migdałowym charakteryzują się mniejszą agresywnością w porównaniu z innymi peelingami chemicznymi.

 

Efekty zabiegów z zastosowaniem kwasu migdałowego:
  • rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy,
  • ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym, z obecnością zaskórników i krost zapalnych,
  • natychmiastowy efekt świetlistości i napięcia skóry.

Może być stosowany sam lub w połączeniu z innymi substancjami aktywnymi. W różnych stężeniach i mieszankach, np. z kwasem mlekowym, antyutleniaczami i substancjami rozjaśniającymi, z kwasem pirogronowym, salicylowym, z kwasem TCA (trójchlorooctowym).

 

Wskazania:
  • fotostarzenie, przebarwienia pozapalne, potrądzikowe, po zabiegach laserowych, melazma, piegi,
  • blizny, rozstępy,
  • skóra łojotokowa  skóra łojotokowa z tendencją do trądziku,
  • trądzik pospolity i różowaty,
  • zapalenie mieszków włosowych,
  • starzenie się skóry i konieczność jej rewitalizacji,
  • jako peeling dla skóry wrażliwej.

 

Częstotliwość zabiegów:

Zabiegi można powtarzać co 12 – 21 dni, zaleca się wykonanie 2 – 8 zabiegów.

 

Przeciwwskazania:

Infekcje skórne w aktywnej formie, np. opryszczka, zapalenie tkanki łącznej, alerie skórne na substancje stosowane w peelingu, leczenie ogólne retinoidami w ciągu kliku poprzednich miesięcy, zaburzenia psychiczne nie pozwalające na wykonanie zabiegu, ciąża i okres laktacji, łojotokowe zapalenie skóry, infekcje ogólnoustrojowe.

223

 

Ważne

 

Prosimy:

Nie wykonuj w domu, na kilka dni przed wizytą, żadnych peeling’ów, maseczek, nie stosuj maści wysuszających skórę, nie używaj preparatów z kwasami, retinolem, ani żadnych naświetleń, nie wyciskaj, nie podrażniaj dodatkowo skóry.

Po każdym zabiegu złuszczającym, kiedy cieńszy naskórek jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na działanie UV stosować ochronę przeciwsłoneczną SPF 30 (przez cały okres trwania zabiegów i do 4 tygodni po ich zakończeniu).

Zabieg jest bezbolesny, trwa ok. 20-tu minut, wywołuje lekkie swędzenie, czasem zaróżowienie skóry.

Złuszczanie skóry jest stopniowe, łuskowate, łatwe do ukrycia poprzez nawilżenie kremami. Utrzymuje się przez parę dni, ale nie jest widoczne.